niedziela, kwietnia 25, 2010

Szczęśliwy bocian - czyli jak zostać dostawcą aplikacji w AppWorld?

Nadeszła ta wiekopomna chwila w której postanowiłem zarejestrować się w sklepie aplikacji na urządzenia Blackberry jako niezależny dostawca. Nie jest to skomplikowany proces, jednak opiszę go tutaj, z tego względu, że nie nie znalazłem żadnych informacji na ten temat w polskojęzycznym internecie. Tyle tytułem wstępu, jedziemy z treścią:


Udajemy się na stronę https://appworld.blackberry.com/isvportal/, gdzie rejestrujemy się jako dostawca aplikacji. Nie jest to wielgachny formularz, podczas rejestracji podajemy dane do konta PayPal, z którego zostanie pobrana opłata rejestracyjna (200 USD). Na to samo konto będą też spływać zyski ze sprzedaży aplikacji. Po wypełnieniu wszystkich pól, opłaceniu opłaty nasze konto zostanie poddane procesowi weryfikacji, jakiś pracownik ze strony RIM się przyjrzy i poinformuje nas o dalszych krokach. Weryfikacja mojego konta potrwała kilka godzin (dwie, góra trzy), po niej otrzymałem na maila formularz (po angielsku), który należy wypełnić i potwierdzić u notariusza.
Niestety, nie jest to możliwe (różnice w prawie anglosaskim i europejskim), tak czy inaczej udałem się do notariusza, gdzie potwierdził on zgodność mojego dowodu osobistego z kserokopią, oraz przyjął moje oświadczenie o pozostawaniu przy życiu (serio, napisałem oświadczenie  w którym stwierdzam, że żyję i mam się dobrze). Te dokumenty zeskanowałem i odesłałem na adres maila z którego przyszedł formularz do wypełnienia. Kilka godzin później byłem już zarejestrowanym dostawcą aplikacji.

Cały proces przebiegł bardzo szybko, można go przeprowadzić w dzień lub dwa. Jest to zupełnie różne od tego co się słyszy na temat rejestracji w sklepie bodajże Apple lub Google.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz