niedziela, maja 09, 2010

Indywidualna oferta - nakład sto tysięcy egzemplarzy

Wygrzebałem ze swojej skrzynki pocztowej list, przesłany mi przez mojego ukochanego telekoma - tego samego który ustami swoich pracowników radził mi co bym sobie telefon na allegro kupił zamiast wymagać od nich poważnej oferty.
No i ta światła niesamowicie indywidualna oferta nie uwzględniała moich wykupionych aktualnie usług, lepiej, gdybym z niej skorzystał, obniżyłbym swoje miesięczne opłaty o połowę, ze względu na wartość usług, z których musiałbym zrezygnować. Zadziwiła mnie taka nieroztropność więc postanowiłem zadzwonić do konsultanta, chciałem złożyć reklamację na tę ofertę, przy okazji prosząc o numer tej reklamacji (jak się numerku nie dostanie, to no cóż, nie było reklamacji). Dziumdzia mocno zalękniona przełączyła mnie na kilkanaście minut na muzyczkę, jak wróciła to stwierdziła, że to taka ogólna oferta. "Czyli ta informacja o indywidualnej ofercie to bujda?", "Tak, dokładnie tak". Super, poprosiłem ją zatem o przygotowanie jakiejś oferty z interesującym mnie telefonem i jak zwykle okazało się, że na allegro są one co najmniej dwieście złotych tańsze.
Kupuj telefon na allegro, pracownicy plusa tak robią i sobie to chwalą.

1 komentarz:

Crx pisze...

Hej!

Z doświadczenia wiem, że najlepszym sposobem na wynegocjowanie lepszych warunków w plus gsm jest zerwanie umowy po wygaśnięciu 'kontraktu'.

Dzień po złożeniu wypowiedzenia umowy otrzymałem telefoniczną propozycję, z której ku mojemu zdziwieniu dotąd niemożliwe dla mnie warunki stały się podstawą do dalszych negocjacji. Stwierdziłem, że nadal ich oleję (bo konkurencja była wciąż tańsza). Na kilka dni przed zakończeniem okresu wypowiedzenia umowy otrzymałem kolejny telefon z Plusa - skończyło się na tym, że dostałem 200% tego co miałem w poprzedniej umowie.

Nie wiem jakie są Twoje priorytety (domyślam się, że jakiś blackberry) - tutaj możliwe że plus będzie mniej elastyczny, mi chodziło głównie o nielimitowane rozmowy z wybranym numerem i paręset minut do wszystkich w rozsądnej cenie (abonament poniżej 50zł).

Co do kupna telefonu, to wychodzę z założenia, że skoro leki kupuje się w aptece a nie u lekarza, to telefony kupować warto w sklepie z telefonami, nie zaś w telekomie;D

Prześlij komentarz